Nasz Portal wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu dostarczenia usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zaloguj się do
Panelu Administracyjnego

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Kwiecień 23, 2018, 06:09:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając adres e-mail, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: IBP - pytania  (Przeczytany 772 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
strażak2010
Zaawansowany użytkownik

« : Wrzesień 11, 2017, 06:58:32 »

Witam. Mam pytania związane z par. 6.1 pkt 8 . rozp .MSWi A z czerwca 2010.
 1. Jeśli wykonałem mapę w skali czy na rysunku muszę podawać odległości między  obiektami ?
 2. Jak w sposób graficzny podać parametry pożarowe substancji palnych ?
 3. Jeśli podaję na rzutach przewidywaną liczbę ludzi w pomieszczeniu czy podawać liczbę ludzi na kondygnacji ?

Chcę poinformować w treści IBP podaję informacje, o których piszę wyżej. Kontrolujący cytują pkt 8 i chcą aby na rzutach uwzględnić "graficzne dane" .
Proszę o podzielenie się swoimi uwagami.
blog-ppoz.pl
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 12, 2017, 07:59:54 »

Hej, poniżej kilka słów z moich doświadczeń:

Ad.1. Ja zawsze podaję. Nie sądzę, aby ktoś z linijką/skalówką to robił, a nanieść wymiar w cadzie to chwila.
Ad.2. Tu nie wiem, co poradzić. Jak dotąd, zaznaczałam gdzie takowe się znajdują i w jakiej ilości, oraz, w miarę możliwości, jako załącznik do IBP daję karty charakterystyki.
Ad.3. Jeśli się da - to zarówno w pomieszczeniach, jak i na kondygnacjach, ale przynajmniej liczba osób na kondygnacji. W obiektach PM zdarzało się, że klient potrafił podzielić powierzchnię hali na jakieś obszary, i dla tych obszarów (sądzę, że to jakieś etapy linii produkcyjnej) podawał liczbę osób.

http://blog-ppoz.pl     blog bezpieczny pożarowo
zonikpl
Bardzo zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 13, 2017, 07:56:29 »

Ja mam takie doświadczenie z IBP:

Ad.1. tak jak przedmówca - co ci szkodzi podać odległość, jeżeli plan będzie wykorzystywany przez PSP podczas akcji to należy ułatwić im pracę, żeby nie musieli szukać linijki
Ad.2. rozporządzenie chyba nieumyślnie poszło za daleko - chodzi o substancje palne niebezpieczne pożarowo - ja robię to tak jak w załączniku pokazałem
Ad.3. musisz podać ilość osób zarówno w pomieszczeniu jak i na danej kondygnacji - cytat z cegły "przewidywanej liczby osób na każdej kondygnacji i w poszczególnych pomieszczeniach"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!