Nasz Portal wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu dostarczenia usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zaloguj się do
Panelu Administracyjnego

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Listopad 18, 2018, 11:47:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając adres e-mail, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: postępowanie na wypadek pożaru  (Przeczytany 12929 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zonikpl
Bardzo zaawansowany użytkownik

« : Czerwiec 26, 2011, 10:31:58 »

mam pytanie, doradźcie  mi: w przypadku zauważenia pożaru osoba, która pierwsza zauważy zagrożenie:
1. W pierwszej kolejności przeprowadza ratowanie ludzi, których zdrowie lub życie jest zagrożone.
2. Powiadamia o zdarzeniu osoby znajdujące się w pobliżu.
i teraz jaką kolejność proponujecie
3. powiadamia PSP czy powiadamia dyrektora firmy i dalej dyrektor podejmuje decyzję o powiadomieniu PSP

Kamil
rzeczoznawca ppoż.
Ekspert portalu

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 26, 2011, 10:38:49 »

Ustawa o ochronie przeciwpożarowej mówi wyraźnie:

Art. 9. Kto zauważy pożar, klęskę żywiołową lub inne miejscowe zagrożenie, jest obowiązany niezwłocznie zawiadomić osoby znajdujące się w strefie zagrożenia oraz: centrum powiadamiania ratunkowego lub jednostkę ochrony przeciwpożarowej albo Policję bądź wójta albo sołtysa.

NIE DORADZAM NA FORUM - PREZENTUJĘ TYLKO MOJE ZDANIE. STOSUJESZ JE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

POBIERZ DARMOWE Poradniki i MiniPoradniki z mojego bloga: www.ippoz.pl. ZAPRASZAM!
zonikpl

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 26, 2011, 11:44:29 »

Czyli najpierw PSP potem dyrektora - ustawa ustawą, a jak w praktyce? spotykam się z firmami gdzie ostateczna decyzja ma należeć jednak do np. dyrektora -  (dla mnie to oczywiście strata czasu).
strażak2010
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 27, 2011, 08:10:23 »

A czy w tym zakładzie pracy na ścianie nie wisi instrukcja postępowania na wypadek pożaru Co?  Powiem szczerze, że nie rozumiem do końca tego co "autor" wątku miał na myśli.A tak całkiem serio :od momentu wybuchu pożaru do chwili jego zauważenia, zaalarmowania PSP i przybycia sił i środków upływa wiele czasu - czas swobodnego rozwoju pożaru. Jakie są tego konsekwencje Co?
zonikpl

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 27, 2011, 10:27:16 »

autor miał na myśli jaka kolejność powiadamiania - ale teraz już bez wątpliwości najpierw PSP nie czekamy na decyzję Dyrektora
Zyzio47
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 28, 2011, 12:17:24 »

Jednak w pierwszej kolejności "osoby znajdujące się w strefie zagrożenia"...
zonikpl

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 28, 2011, 07:07:08 »

tak jest
falkon
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 29, 2011, 02:27:30 »

myślę, że autor wątku chciał rozstrzygnąć zasadność wzywania straży pożarnej a mianowicie np wyobraźmy sobie taką sytuację: sala kominkowa w ośrodku wypoczynkowym,gość bez pojęcia próbuje rozpalić w kominku wskutek czego zadymia całe pomieszczenie a dym zaczyna wydostawać się na zewnątrz, inny z gości widząc dym wzywa bezpośrednio PSP nie powiadamiając kier. ośrodka który oczywiście ciągle jest na terenie ośrodka i zawsze ma przy sobie telefon, którego numer jest umieszczony w widocznym miejscu w każdym z pokoi, podsumowując kierownik dowiaduje się o zaistniałej sytuacji w momencie przyjazdu straży na teren ośrodka choć wystarczyło otworzyć okna wywietrzyć zadymione pomieszczenie. Problemu nie ma gdy jest monitoring (telefon hasło odwołujące alarm), natomiast jak myślicie jaką stworzyć procedurę aby zabezpieczyć się przed pochopnym wezwaniem straży bo ktoś źle ocenił sytuację Smutny
strażak2010
Zaawansowany użytkownik

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 29, 2011, 03:14:48 »

Z każdego zdarzenia, w którym brały udział siły i środki PSP sporządzana jest "Informacja ze zdarzenia". W tej informacji wpisuje się, w sytuacji opisanej powyżej, że był to ALARM FAŁSZYWY W DOBREJ WIERZE. Nikt nikomu nie zabroni wezwać pomocy w momencie kiedy czuje się zagrożony.
zonikpl

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 29, 2011, 04:36:52 »

Chodziło mi dokładnie o to co napisał falkon.
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!