Nasz Portal wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu dostarczenia usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zaloguj się do
Panelu Administracyjnego

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Listopad 18, 2018, 11:01:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając adres e-mail, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: czy ściana między stacjami TRAFO ma być wysunięta 0,3m?  (Przeczytany 2328 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
badacz
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 107


« : Czerwiec 26, 2011, 10:20:03 »

Zgodnie z par. 182 WT:
"Pomieszczenie stacji transformatorowej może być sytuowane w budynkach o innym przeznaczeniu, jeżeli są spełnione warunki określone w § 96 oraz:
1) zostanie zachowana odległość pozioma i pionowa od pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi co najmniej 2,8 m,
2) ściany i stropy będą stanowiły oddzielenia przeciwpożarowe oraz będą miały zabezpieczenia przed przedostawaniem się cieczy i gazów."

Czy według Was ściana pomiędzy dwoma stacjami TRAFO, która ma być ścianą oddz. ppoż. - powinna być wysunięta 0,3m poza lico ściany zewnętrznej lub należy zastosować pas EI 60 o szer. 2m czy nie?

W moim przypadku pomiędzy drzwiami do przylegających do siebie stacji jest ściana o szerokości 0,25m.
Zapisane
bella
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 54



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 27, 2011, 07:42:29 »

Jak dla mnie wynika to poniekąd z definicji ściany oddzielenia ppoż. - ściana o określonej odporności ogniowej będzie ścianą oddzielenia ppoż. wtedy, gdy będzie na własnym fundamencie, będzie wysunięta o 0.3 m lub zastosowany będzie niepalny 2-metrowy pas, i wszystkie otwory  i przepusty w tej ścianie będą posiadać wymagane klasy odporności ogniowej.
Zapisane
qp_77
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 193


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 27, 2011, 11:25:11 »

Jeżeli mają to być dwie odrębne strefy pożarowe to tak.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!