Nasz Portal wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu dostarczenia usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zaloguj się do
Panelu Administracyjnego

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Listopad 18, 2018, 11:34:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając adres e-mail, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szkoła - ppoż. klapy, przyciski.  (Przeczytany 2276 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yock
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 123



« : Luty 23, 2011, 09:01:10 »

Witam. Czy jest jakaś podstawa prawna  która przymusza aby w starych szkołach /podstawowych ,gimnazjach/ montować -  klapy dymowe oraz przyciski pożarowe Co?
Zapisane
popa99
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 336


LIKE IT FIREFIGHTERS


« Odpowiedz #1 : Luty 23, 2011, 09:44:09 »

Rozporządzenie MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów,
"...§ 16.1. Użytkowany budynek istniejący uznaje się za zagrażający życiu ludzi, gdy występujące w nim warunki techniczne nie zapewniają możliwości ewakuacji ludzi.
2. Podstawą do stwierdzenia, że w budynku występują warunki techniczne, o których mowa w ust. 1, z zastrzeżeniem § 45, może być:....
5) niezabezpieczenie przed zadymieniem dróg ewakuacyjnych wymienionych w przepisach techniczno-budowlanych, w sposób w nich określonych;..."
Zapisane

POPA
yock
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 123



« Odpowiedz #2 : Luty 24, 2011, 05:43:45 »

Dzięki Mrugnięcie
Zapisane
Pablo
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 40


« Odpowiedz #3 : Luty 28, 2011, 08:17:34 »

A le to nie wszystko dalej w rozporządzeniu  Rozdział 11 o którym mało kto pamięta - paragraf 45          W stosunku do budynków wzniesionych zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo Budowlane oraz aktami wykonawczymi wydanymi na podstawie tej ustawy nie stosuje się kryteriów okreslonych w paragrafie 16 ust.2.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!