Nasz Portal wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu dostarczenia usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zaloguj się do
Panelu Administracyjnego

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Listopad 18, 2018, 11:41:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając adres e-mail, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: stosowanie hydrantów  (Przeczytany 4961 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lukasx160
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 62


« : Luty 09, 2011, 08:34:24 »

Czy zapis ust. 2 § 19 cegły odnosi się do budynków:
a) tymczasowych - wszystkich; N wszystkich; SN wszystkich
b) tymczasowych N i SN??


§ 19. 1. Hydranty 25 muszą być stosowane w strefach pożarowych zakwalifikowanych do kategorii zagrożenia ludzi ZL:
   2)   na każdej kondygnacji budynku innego niż tymczasowy, niskiego i średniowysokiego:
a)   w strefie pożarowej o powierzchni przekraczającej .....
Zapisane
Kamil
rzeczoznawca ppoż.
Ekspert portalu
*****
Offline Offline

Wiadomości: 155


Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów


WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 09, 2011, 08:55:42 »

Na każdej kondygnacji budynku niskiego i średniowysokiego, innego niż tymczasowy, a więc w niskim i średniowysokim, jeśli nie jest tymczasowy.
Zapisane

NIE DORADZAM NA FORUM - PREZENTUJĘ TYLKO MOJE ZDANIE. STOSUJESZ JE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

POBIERZ DARMOWE Poradniki i MiniPoradniki z mojego bloga: www.ippoz.pl. ZAPRASZAM!
lukasx160
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 62


« Odpowiedz #2 : Luty 09, 2011, 09:05:50 »

Dzięki Kamil.
Zapisane
Alich
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 55


« Odpowiedz #3 : Luty 09, 2011, 10:32:30 »

A jeśli mamy poddasze nieużytkowe w jednej strefie z niższymi kondygnacjami (strych) na które wejście prowadzi z korytarza ostatniej kondygnacji drzwiami zwykłymi, to hydranty na strychu też montować?
Zapisane
tom998
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 73


« Odpowiedz #4 : Luty 09, 2011, 01:20:52 »

Hydranty stosujesz na każdej kondygnacji, a strych /poddasze/ nie jest nie jest kondygnacją w rozumieniu definicji zawartej w WT, jezeli nie zawiera m.in. pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi.
Zapisane
Alich
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 55


« Odpowiedz #5 : Luty 09, 2011, 01:43:55 »

Hydranty stosujesz na każdej kondygnacji, a strych /poddasze/ nie jest nie jest kondygnacją w rozumieniu definicji zawartej w WT, jezeli nie zawiera m.in. pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi.
No ok, ale to ciągle jedna strefa jest, więc bez zabezpieczenia zostawiamy?
Zapisane
popa99
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 336


LIKE IT FIREFIGHTERS


« Odpowiedz #6 : Luty 09, 2011, 09:18:22 »

par. 20 ust. 1 pkt. 3 RMSWiA ws ochrony ppoż..... mówi: "przy wejściach na poddasza"
par. 251 WT mówi "Wyjście z klatki schodowej na strych lub poddasze powinno być zamykane drzwiami lub klapą wyjściową o klasie odporności ogniowej co najmniej:
1) w budynkach niskich (N) - E I 15,
2) w budynkach średniowysokich (SW) i wyższych - E I 30"
jeżeli kl. schodowa prowadzi na poddasze nawet nieużytkowe zamykane drzwiami jak wyżej to raczej wymagany hydrant,
natomiast jeżeli poddasze dostępne przez klapę w stropie to hydrant mamy na kondygnacji z której dostepna jest klapa.
 
Zapisane

POPA
popa99
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 336


LIKE IT FIREFIGHTERS


« Odpowiedz #7 : Luty 09, 2011, 10:03:44 »

czy można zrobić odstępstwo od usytuowania hydrantów 25 np. na spocznikach?
czy można zrobić odstępstwo od zaworów 52 na ostatniej kondygnacji?
Zapisane

POPA
Alich
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 55


« Odpowiedz #8 : Luty 11, 2011, 08:31:24 »

par. 20 ust. 1 pkt. 3 RMSWiA ws ochrony ppoż..... mówi: "przy wejściach na poddasza"
par. 251 WT mówi "Wyjście z klatki schodowej na strych lub poddasze powinno być zamykane drzwiami lub klapą wyjściową o klasie odporności ogniowej co najmniej:
1) w budynkach niskich (N) - E I 15,
2) w budynkach średniowysokich (SW) i wyższych - E I 30"
jeżeli kl. schodowa prowadzi na poddasze nawet nieużytkowe zamykane drzwiami jak wyżej to raczej wymagany hydrant,
natomiast jeżeli poddasze dostępne przez klapę w stropie to hydrant mamy na kondygnacji z której dostepna jest klapa.
 

Chodzi mi o hydranty 25, a nie o 52 to po pierwsze, a po drugie napisałem wcześniej, że wejście na strych prowadzi nie z klatki a z korytarza. To, że wejście z klatki na poddasze należy zamykać drzwiami EI 15 czy 30 lub klapą to powszechnie wiadomo. Ale jeśli nie ma takiego obowiązku popa to jest jedna strefa.
Według mnie można, ba nawet powinno się zastosować taką lokalizację hydrantów 25 na niższej kondygnacji, aby objęły zasięgiem również poziom poddasza nieużytkowego.
Zapisane
popa99
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 336


LIKE IT FIREFIGHTERS


« Odpowiedz #9 : Luty 11, 2011, 08:10:24 »

Cytuj
Chodzi mi o hydranty 25, a nie o 52 to po pierwsze, a po drugie napisałem wcześniej, że wejście na strych prowadzi nie z klatki a z korytarza. To, że wejście z klatki na poddasze należy zamykać drzwiami EI 15 czy 30 lub klapą to powszechnie wiadomo. Ale jeśli nie ma takiego obowiązku popa to jest jedna strefa.
Według mnie można, ba nawet powinno się zastosować taką lokalizację hydrantów 25 na niższej kondygnacji, aby objęły zasięgiem również poziom poddasza nieużytkowego.
1. nie znajduje w powyższych moich wypowiedziach odniesienia się do hydrantu 52, więc nie wiem o co ci chodzi?
2.przytoczony zapis par. 251 przytoczyłem do analogi wejścia na poddasze, a co do wymogu stosowania takiego wydzielenia w klasie, to jeżeli jest to nawet 1 strefa pożarowa i mamy strych (np. suszarnie prania pod więźbą dachową) lub poddasze ( przestrzeń nieużytkową pod więźbą dachową) to obowiązuje nas to wymaganie,
3. odnosząc się do twojego przypadku to jeżeli hydranty 25 są wymagane i schody prowadzą na poddasze (napisałeś że wejście to drzwi) to zasięg powinien uwzględniać poddasze jeżeli jest również nieużytkowe.
Zapisane

POPA
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!