Nasz Portal wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu dostarczenia usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zaloguj się do
Panelu Administracyjnego

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Listopad 18, 2018, 11:33:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając adres e-mail, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: gaśnice w samochodach  (Przeczytany 4515 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
falkon
Aktywny użytkownik

« : Lipiec 30, 2010, 08:40:41 »

drodzy forumowicze mam takie pytanko od zawsze wiedziałem, że w samochodzie osobowym (do 3,5t) wymagana jest gaśnica co najmniej 1kg. Teraz wziąłem się właśnie za aktualizację norm sprzętu ppoż. w firmie której pracuje i po analizie aktualnych przepisów nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat minimalnej wagi gaśnicy w warunkach technicznych pojazdów i ich niezbędnego wyposażenia mówi się wyłącznie o posiadaniu "sprawnej" gaśnicy w miejscu łatwo dostępnych natomiast nic o wadze. Czy możecie podać podstawę prawna co do wagi gaśnicy?
popa99
Bardzo zaawansowany użytkownik

LIKE IT FIREFIGHTERS

« Odpowiedz #1 : Lipiec 30, 2010, 04:37:29 »

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów - par. 32

POPA
superior

« Odpowiedz #2 : Lipiec 31, 2010, 12:07:28 »

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów - par. 32
w tym rozporządzeniu nie ma ani słowa o gasnicach w samochodach, proszę nie wprowadzaćw błąd. Zapis taki jest w par.11 ust.1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Infrastrukturyz dnia 31 grudnia 2002r w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia( Dz.U. nr 32, poz.262). Nie ma sprecyzowanej pojemności gasnicy.
superior

« Odpowiedz #3 : Lipiec 31, 2010, 12:08:56 »

Uwazam, że występuje tutaj dowolność stosowania, ale w praktyce gaśnica 2 kg jest skuteczniejsza.
firepit073
Użytkownik
**

« Odpowiedz #4 : Sierpień 02, 2010, 06:41:53 »

samochód nie jest budynkiem, nie jest innym obiektem budowlanym a tym bardziej terenem ;-P
dzeo
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : Sierpień 03, 2010, 12:37:23 »

w samochodach osobowych z inst. gazową wymagana jest gaśnica 2kg, a w autach bez inst. powinna być gaśnica 1kg, a nowe cytowane Rozporządzenie niema nic do samochodów:-)
Skower3

« Odpowiedz #6 : Sierpień 05, 2010, 08:06:54 »

w samochodach osobowych z inst. gazową wymagana jest gaśnica 2kg, a w autach bez inst. powinna być gaśnica 1kg
Proszę o podanie podstawy prawnej.
falkon
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 06, 2010, 07:12:01 »

po wakacyjnie odnawiam temat przypomniała się komuś jakaś podstawa prawna?
prewento

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 06, 2010, 08:25:59 »

po wakacyjnie odnawiam temat przypomniała się komuś jakaś podstawa prawna?

Według mojej wiedzy nie ma takiej podstawy, która precyzuje minimalne wielkości gaśnic. Ani cytowane wyżej rozp. MI ani jego późniejsze zmiany tego określały.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!