Nasz Portal wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu dostarczenia usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zaloguj się do
Panelu Administracyjnego

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Listopad 18, 2018, 11:45:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając adres e-mail, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: progi w drzwiach na drodze ewakuacyjnej  (Przeczytany 10450 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
popa99
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 336


LIKE IT FIREFIGHTERS


« : Lipiec 06, 2010, 10:26:17 »

czy progi w drzwiach na komunikacji/drodze ewakuacyjnej są dopuszczone? zabronione?
Zapisane

POPA
popa99
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 336


LIKE IT FIREFIGHTERS


« Odpowiedz #1 : Lipiec 07, 2010, 06:33:32 »

czy dopuszczona jest ewakuacja przez bramę podnoszoną, jeżeli występują w niej drzwi ewakuacyjne? najczęściej występują progi w takich drzwiach - nawiązanie do powyższego.
Zapisane

POPA
zonikpl
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 863



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 07, 2010, 09:38:33 »

wyjścia (drzwi) w bramach nie mogą być wyjściami ewakuacyjnymi
Zapisane
popa99
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 336


LIKE IT FIREFIGHTERS


« Odpowiedz #3 : Lipiec 07, 2010, 10:21:09 »

zgodnie z par. 240 ust. 5 WT drzwi w bramach (przesuwnych!) są dopuszczone do celów ewakuacyjnych! zgodnie z par. 240 ust. 3 WT zabrania się drzwi podnoszonych do ewakuacji! nie ma mowy nic na temat drzwi ewakuacyjnych w bramach podnoszonych w WT!? podobnie o progach! chociaż tutaj zdrowy rozsądek podpowiada że nie jest to wskazane.
Zapisane

POPA
prewencja1
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #4 : Lipiec 21, 2010, 08:01:22 »

Jezeli w bramach podnoszonych sa drzwi skrzydowe otwierane récznie o wymaganych parametrach to moga byc przewidziane do ewakuacji. Przepisy nic nie mówiá o progach ale wiadomo kierowac sie nalezy zdrowym rozsádkiem. Znam takie bramy podnoszone w których znajdujá sié drzwi skrzydowe otwierane récznie bez progów (prawie bez, bo na podlodze spoczywa listwa pólokraga w wysokosci w szczycie 1cm) i wymiarach 100 x 200cm.
Zapisane
El Niño
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 96



« Odpowiedz #5 : Lipiec 23, 2010, 05:54:42 »

No właśnie, zdrowy rozsądek.
Według mnie te sprawy trzeba rozdzielić.
Jeżeli chodzi o progi w drzwiach na drodze ewakuacyjnej to należy się kierować zgodnie z § 62. 3. WT "W drzwiach ...... wysokość progów nie może przekraczać 0,02 m." Przynajmniej ja tak do tego podchodzę.
Natomiast jeżeli chodzi o drzwi w bramach podnoszonych to wysokość progu ma tu drugorzene znaczenie. Ponieważ drzwi podnoszone na drogach ewakuacyjnych są zabronione według mnie w przypadku takiej bramy zwrócić należy uwage przede wsszystkim na ewentualne "zachowanie się" bramy w przypadku pożaru, tzn czy jeżeli jest podniesiona nie opadnie nagle w trakcie ewakuacji lub nie zablokuje się uniemożliwiając otwarcie drzwi, lub tez jeżeli będzie posiadała ten próg to czy brama nie zacznie się sama podnosić w trakcie ewakuacji;)
Zapisane
zonikpl
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 863



WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 02, 2013, 09:25:26 »

Nie doczytałem się zapisu w WT nt. podnoszonych bram segmentowych - czy przez takie bramy można organizować ewakuację? Czy można te bramy oznakować jako drzwi ewakuacyjne?
Zapisane
tom998
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 73


« Odpowiedz #7 : Październik 03, 2013, 08:05:00 »

par. 240 ust. 3 WT "Zabrania się stosowania do celów ewakuacji drzwi obrotowych i podnoszonych"
Zapisane
Kobra
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 233



« Odpowiedz #8 : Październik 03, 2013, 01:21:06 »

Cyt. z WT:
5. W bramach i ścianach przesuwanych na drogach ewakuacyjnych powinny znajdować się drzwi otwierane ręcznie albo w bezpośrednim sąsiedztwie tych bram i ścian powinny być umieszczone i wyraźnie oznakowane drzwi przeznaczone do celów ewakuacji.

A jeśli brama podnoszona wyposażona jest w takie dodatkowe drzwi  (nie znajdujące się obok tylko w bramie) to czy rozwiązanie takie jest dopuszczalne? 
Ostatnio miałem odbiór hali magazynowej z takim właśnie rozwiązaniem i ani rzeczoznawca w projekcie się nie doczepił ani strażak podczas odbioru.
Zapisane
zonikpl
Bardzo zaawansowany użytkownik
*****
Offline Offline

Wiadomości: 863



WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 03, 2013, 07:35:49 »

tom998 no właśnie ten paragraf, który przytoczyłeś dotyczy "drzwi podnoszonych" a w moim przypadku to jest brama podnoszona i dlatego zadałem pytanie, bo nie ma żadnego zapisu w WT nt "bram".

To samo dotyczy odpowiedzi kolegi Kobra, w tym punkcie jest wzmianka o bramach "przesuwanych" a moja jest podnoszona.

Tak więc czy w związku z tym, że nie ma nic w WT o bramach podnoszonych, mogę przez te bramy organizować ewakuację?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!