Nasz Portal wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu dostarczenia usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zaloguj się do
Panelu Administracyjnego

Nazwa użytkownika:

Hasło:

Luty 23, 2019, 08:18:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając adres e-mail, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Luty 20, 2019, 07:00:22  
Zaczęty przez sylwianka_p - Nowe: wysłane przez sylwianka_p
Czy w istniejącym budynku, który został wzniesiony na podstawie przepisów po 1994 r. , w związku z par. 45 warunków ochrony ppoż., można stwierdzić zagrożenie życia ludzi?

 2 
 : Luty 04, 2019, 01:36:05  
Zaczęty przez Gruba - Nowe: wysłane przez Gruba
Bardzo proszę o potwierdzenie aktualności poniższej interpretacji KG.
"W wyjściach ewakuacyjnych z garażu, w tym będących jednocześnie wjazdem lub wyjazdem z tego garażu, o których mowa w § 278 ust. 1 rozporządzenia, drzwi powinny spełniać wymagania określone w § 239 i § 240 nawet, jeżeli ten wjazd lub wyjazd zamykany jest unoszoną bramą garażową, poprzez zastosowanie bramy z odpowiednimi drzwiami. Tak jak w dotychczas obowiązujących przepisach, brama podnoszona nie zawierająca drzwi ewakuacyjnych nie może być traktowana jako wyjście ewakuacyjne"

 3 
 : Styczeń 30, 2019, 09:36:49  
Zaczęty przez castorian - Nowe: wysłane przez zonikpl
słuszna uwaga kolego

 4 
 : Styczeń 30, 2019, 05:25:57  
Zaczęty przez castorian - Nowe: wysłane przez listopad21
Warto jeszcze zauważyć, że przed przystąpieniem do pomiarów należy zapoznać się z dokumentacją projektową. Czasami w drodze odstępstwa występują inne parametry dla oświetlenia awaryjnego mogą być zwiększone.

 5 
 : Styczeń 30, 2019, 05:08:13  
Zaczęty przez superior - Nowe: wysłane przez listopad21
W odniesieniu do pokoi przeznaczonych na najem krótkoterminowy  - kategoria zagrożenia ludzi ZLV
Przed przystąpieniem do tego typu działalności wymagane jest zgłoszenie..... przy którym wymagana jest opinia ...... dotycząca spełnienia wymagań przeciwpożarowych.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI I PRACY(1) z dnia 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie

§ 4. 1. Spełnianie w obiektach hotelarskich............

2. Spełnianie w innych obiektach, w których są świadczone usługi hotelarskie, wymagań określonych w art. 35 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych dokumentuje się w zakresie wymagań:

2) przeciwpożarowych - opinią właściwego miejscowo komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej lub osoby wykonującej czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej, o której mowa w art. 4 ust. 2a ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2009 r. Nr 178, poz. 1380, z późn. zm.);

 6 
 : Styczeń 30, 2019, 04:21:44  
Zaczęty przez superior - Nowe: wysłane przez listopad21
ad. 1. Tak, instalacja znajdująca się w mieszkaniach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej powinna być sprawdzana zgodnie z prawem budowlanym.
ad. 2. Za badania powinien zapłacić właściciel - ewentualne koszta wliczyć w czynsz najemcom.
ad. 3. Jest to naruszenie prawa budowlanego - można poprosić o czynności kontrolne np. Nadzór Budowlany.
ad. 4. Dobrze, że dokonuje tego typu przeglądów. Na każdy przegląd powinno istnieć potwierdzenie w postaci protokołu i wpisu do książki obiektu budowlanego. Dodatkowo należy pamiętać o wszystkich przeglądach urządzeń przeciwpożarowych np. przeciwpożarowy wyłącznik prądu, oświetlenie awaryjne, aktywne systemy wykrywania atmosfer wybuchowych w kotłowniach (GAZEX)
ad. 5. Odpowiedzialność ponosi np. zarządca budynku - w zależności od konstrukcji umowy cywilnoprawnej.
ad. 6. W przypadku powstania pożaru z przyczyn uzależnionych od instalacji elektrycznej i braku odpowiednich przeglądów ubezpieczyciel może ograniczyć wypłatę odszkodowania.

Powyższe informacje stanowią skróty myślowe. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, jednak że co do przeglądów wymaganych prawem budowlanym czy rozporządzeniem o ochronie przeciwpożarowej... należy je wykonywać obligatoryjnie.

www.doryn-ppoz.pl

 7 
 : Styczeń 23, 2019, 10:14:32  
Zaczęty przez KJ - Nowe: wysłane przez Kobra
Jeśli ma to być przeciwpożarowy zbiornik wody to ma spełniać wszystkie wymagania normy PN-B-02857:20017.

Jeśli natomiast ppoż. zaopatrzenie wodne stanowi sieć wodociągowa z hydrantami, zapewniająca wymagany wydatek, to nie nazywałbym tego ppoż. zbiornikiem wodnym, a napisałbym jedynie, że istnieje zbiornik otwarty o parametrach..... z którego zapewniono możliwość ewentualnego poboru wody przez ekipy ratownicze poprzez wyposażenie go w .....

Wyraźnie zaznaczyłbym jednak, że jest to dodatkowe (nie uzupełniające) źródło wody, które można wykorzystać na potrzeby prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

 8 
 : Styczeń 23, 2019, 02:30:35  
Zaczęty przez KJ - Nowe: wysłane przez KJ
Witam serdecznie
Mam pewien przypadek który wymaga waszej pomocy/ rady.
Inwestor chce wykonać dodatkowy zbiornik ppoż, który był by dodatkowym źródłem gaszenia w przypadku wystąpienia pożaru - podstawowym źródłem są hydranty zewnętrzne które zapewniają wymagania dotyczące wody do zewnętrznego gaszenia pożaru.
Zbiornik ma mieć ok 1000 m3 wody, ma to być zbiornik otwarty, półpodziemny zgodnie z PN-B-02857:20017.  I teraz moje pytanie czy w tej sytuacji, gdy zbiornik będzie ponadnormatywnym źródłem wody, czy uzbrojenie takiego zbiornika może być jedynie podstawowe - czyli stanowisko czerpania wody, jedna nasada, jeden przewód ssawny + jakieś zejście na dno i ogrodzenie? Co wy myślicie na ten temat? 

 9 
 : Styczeń 12, 2019, 02:57:45  
Zaczęty przez Polok - Nowe: wysłane przez sylwianka_p
Jak dla mnie to tu nie ma dojsc ewakuacyjnych tylko same przejscie.z sali Zl I musisz zapewnic dwa wyjscia ewa ewakuacyjne.

 10 
 : Styczeń 11, 2019, 11:21:20  
Zaczęty przez Polok - Nowe: wysłane przez Polok
Witam,

proszę o pomoc w kilku kwestiach związanych z ewakuacją. Mamy budynek ZL I jak na rysunku w załączniku. Na fioletowo zaznaczono przejścia a na zielono dojścia ewakuacyjne (A - dł. ~18m i B - dł. ~23m). Zgodnie z WT dla ZL I: przejście max. 40m, dojście 10m (przy jednym kierunku) i 40m (przy dwóch kierunkach).
Teraz kilka pytań:

1) czy z miejsca X (wyjście z kuchni na zaplecze) dojścia na zewnątrz budynku są 2 czy 1 ? Jedno, bo zgodnie z WT nie mogą się pokrywać ?

2) czy można założyć, że z kuchni mamy dwa kierunki ewakuacji (przez salę jadalną i zaplecze), więc wymagana długość dojścia z wyjścia X będzie 40m a nie 10m ?

3) jeżeli wyjście X (z kuchni na zaplecze) nie ma drzwi (jest sam otwór) to należy potraktować kuchnię i zaplecze jako jedno pomieszczenie ? i tym samym na zapleczu nie brać pod uwagę dojścia tylko przejście ewakuacyjne z kuchni przez zaplecze ?


Z góry dziękuję za pomoc

Strony: [1] 2 3 ... 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!